Субота, 20.04.2024, 14:41
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Історія села Рідківці | Реєстрація | Вхід
Офіційний сайт Рідківської сільської ради
 
                  ІСТОРИЧНЕ МИНУЛЕ ТА СУЧАСНІСТЬ СЕЛА РІДКІВЦІ,
                     НОВОСЕЛИЦЬКОГО РАЙОНУ, ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ.
        Село Рідківці Новоселицького району, Чернівецької області було засновано на землях монастиря «Слатина», належавшого нащадкам Петра Рараша. В документах воно згадується вперше в 1726 році, під назвою Раранча.
        Коли Австрійська влада прийшла на Буковину, вона ліквідувала більшість монастирів, в тому числі і монастир Слатина.
Частина земель монастиря Слатина увійшли до церковного фонду. На іншій частині земель утворилося село Раранча.
        Історичне минуле і сучасне відображає Герб села, на якому велика буква «Р» символізує назву сучасну «Рідківці» та минулу – «Раранча». Фрагмент пам'ятника на Гербі символізує минуле і сучасне. Адже на долю наших пращурів припали великі історичні події, не тільки сільського масштабу, але й світового.
        На території села проходили бойові дії руско-турецької війни 1739році. Про що є свідчення братської могили, а також І світової війни – 1914 року. Лінія фронту проходила через наше село, яке тоді називалося Раранче.
        Також на території села є поховання та пам'ятні знаки воїнам інших держав, зокрема польським легіонерам, які загинули в 1918 році, в боях захищаючи рідне село та австрійським воїнам. Сільчанам, про ті часи нагадують доти та снаряди тих воєнних часів, які вони знаходять на землях села.
        Дві кийки на гербі символізують про те, що наші прадіди були працьовиті газди і на той час мали кам'яний кар'єр, в якому добували камінь та використовували для фундаменту будинків.
        Соняшник з олією на гербі символізує життя та добробут наших односельчан. Дані символи зібрані в єдиний колос, що означає єдність всієї громади. Рідківчани пам'ятають своїх земляків, які винесли на своїх плечах лихоліття ІІ-ї світової війни. Про що свідчить пам'ятник загиблим воїнам-односельчанам, на плитах якого викарбувані їх імена, які не повернулися з фронту.
        Тому, для всіх односельчан дане місце є пам'ятним і шанованим. Громада пам'ятає усіх тих, хто пережив колективізацію, хто своїми мозолястими руками будував сильну інфраструктуру села.
        Сьогоднішнє село Рідківці, Новоселицького району, Чернівецької області знаходиться за 12км. від обласного центру м.Чернівців та 28км. від районного центру – м. Новоселиця.
        Вищою владою на селі є сільська рада, яка складається із 24 депутатів, які обрані на Виборах-2010року і гідно представляють інтереси своїх виборців. Також в селі працюють збори уповноважених громади в кількості – 124 чоловіки, які вибираються (6 чоловік від округу ) на період повноваження сільської ради. Працює і учнівський парламент, також одним із дієвих роботи є вуличні комітети, які безпосередньо є активними помічниками депутатів. Завдячуючи організованій роботі вуличних комітетів, в селі, проведено газифікацію та зроблено добротні дороги. Громада налічує 4200 чоловік та 1600 дворів.
        До комунальної власності села Рідківці входить:
-сільська рада, в якій розміщений апарат виконкому в кількості 10 чоловік,
-філія Ощадбанку,
-відділення зв'язку,
-зал урочистих подій та сесійний зал, для депутатів сільської ради;
-лікарська амбулаторія, яка налічує 15 працівників.
        Тут працюють такі кабінети, як: терапевтичний, стоматологічний, зубопротезний, дитячий, акушерський, фізіотерапевтичний та денний стаціонар на 6 місць. Амбулаторія забезпечена автомобілем «швидка допомога», що придбаний на кошти громади;
два ДНЗ, в яких працює 34 працівники, що обслуговують 6 дитячих груп, що вміщують 120 дошкільнят;
пожежна охорона, яка утримується на кошти самооподаткування громади, має свій автомобіль та персонал із 3 чоловік;
        Будинок культури, в якому розміщений глядацький зал на 420 місць, дискозал – на 180 місць, сільська бібліотека. Робочий колектив складається з 4 чоловік. Тут працює 7 гуртків та 2 молодіжних любительських об'єднань. В селі свято шанують традиції та обряди своїх предків. Протягом всього року проводяться різноманітні розважально-дозвілєві заходи. Особливо, відзначаються – День Перемоги, День села, Новорічні свята….
        На території села мирно співіснують 3 релігійні конфесії, які відвідують: Храм Пресвятої Богородиці, Церква Ісуса Христа та Молитовний дім. І тільки перебуваючи в храмах, вони роз'єднуються, а в повсякденному житті живуть дружньо, мирно.
        Що до розвитку інфраструктури села, то першим інвестором у селі з розвитку підприємницької діяльності, на першому етапі, виступила сільська рада, яка сприяла і виділяла необхідні землі для розвитку та побудови об'єктів підприємницької діяльності.
Тому, завдячуючи сприятливим інвестиційним умовам, у селі, у повному обсязі працюють: 15 магазинів з реалізації змішаних товарів, 5 приміщень громадського харчування (ресторани, бари), 1 завод з переробки молока, 1 аптека, 1 АЗС та станція технічного обслуговування, 1 перукарня.
        Другим етапом підприємницької діяльності послужило вдале проведення розпаювання майна селянської спілки «Раранча», тобто перехід від колективної власності до приватної, шляхом паювання майна. На базі колишніх об'єктів запрацювали на приватній основі: млин, три пилорами, господарський магазин, меблевий магазин, цехи з вироблення плитки та рваного каменю, столярний цех, цех з ремонту автомашин, працюють дві ферми по вирощуванню свиней та ВРХ, в стадії будівництва спортивна школа, меблева фабрика, створено 8 фермерських господарств по вирощуванню продукції садівництва та рільництва, побудовано овочесховище.
        Сільська рада, не була тим органом, яка тільки підписувала документи, або рішення і на цьому завершувалася співпраця з підприємцями. Так, приватна власність потрібна, але мораль в цьому потрібна бути така: основний інвестор завжди, сільська рада. Землю, на якій працювали й будували жителі села та їхні попередники, надала підприємцям територіальна громада, і жодним чином підприємець не має забути про це.
        Основною проблемою сьогодення села, є будівництво школи.
Адже, для гармонійного розвитку підростаючого покоління необхідна нова, сучасна школа. Громада безпосередньо надіється на державну підтримку в будівництві даної споруди. Адже, з будівництвом нової школи, вивільняться приміщення теперішньої школи і можуть бути переобладнані на ще один ДНЗ та лікарню, які так необхідні жителям села.